Ako si zjemniť kožu?

Je to až prekvapivo jednoduché. Čistiť a vlhčiť. Všetko závisí na tom, akú kozmetiku plánujete používať. Najlepšie pre vás budú pravdepodobne prírodné prostriedky na čistenie a hydratáciu kože. Iste by ste nemali používať kozmetiku nižšej kvality, ktorú spoznáte podľa jej nízkej ceny. Stav kože na vašej tvári závisí hlavne na vás samotných a na tom, ako pravidelne budete krémy a séra aplikovať.

Najskôr prichádza na rad odstránenie make-upu a celkové čistenie tváre. Na odstránenie make-upu použite vašu obľúbenú kozmetiku. Chvíľu potom čo začne pôsobiť sa začne make-up púšťať. V tejto fáze je dôležité aplikovať toner a pokožku vyčistiť. Ak máte problémy akné, odporúča sa používať prípravy s obsahom kyslých zložiek.

Ďalej prichádza exfoliácia. Peelingová kozmetika by mala svojim odtieňom kopírovať odtieň vašej pokožky. Enzymatické peelingy sú naozaj skvelé a fungujú aj vtedy, kedy máte citlivú kožu.

Po exfoliácii aplikujte tvárovú masku. Môžete si vybrať zo širokej mihalnice masiek, keď niektoré sú lúpacie a niektoré stačí len zmyť. Najpopulárnejšie sú ílové masky.

Farba produktu často prezradí, aké bude mať produkt vlastnosti.

Poslednou fázou je hydratácia. Nesmiete zabúdať na to, že je tvár ihneď po dokončení predchádzajúcich dvoch procedúr značne dehydrovaný. Kozmetiku, ktorú budete kožu hydratovať musíte vyberať podľa vašej kože a podľa ročného obdobia. Napríklad v zime sa odporúča používať olejové krémy.