Najlepší sérum na riasy. Čo by ste pri jeho výbere mali zohľadňovať ?

Pri výbere toho najlepšieho a nejúčinějšího séra hrá úlohu množstvo faktorov. Medzi tieto faktory sa radí rýchlosť, účinnosť, cena, spôsob aplikácie a napríklad aj dĺžka liečby. Existuje teda optimálne sérum?

Ako by malo to najlepšie sérum fungovať? Samozrejme že rýchlo a efektívne. Efektívne tak, aby sa stav mihalníc naozaj zlepšiť tak, ako dodávateľ sľubuje a rýchlo tak, aby ste prvé výsledky videli do niekoľkých týždňov. Na konci liečby by vaše riasy mali byť aspoň dvojnásobné. Vždy je tu ale nejaké "ale".

Nie každé sérum funguje rýchlo. Existuje pre to niekoľko dôvodov. Po prvé, môže byť skrátka zlé, alebo za druhé, váš organizmus môže účinnej látky odmietať. Niektorí ľudia si preto môžu výsledkov všimnúť rýchlejšie ako iní. Výrobcovia sér tiež môžu termín "rýchlo" definovať inak ako vy. Čo "rýchlo" znamená práve pre vás?

Séra by mala byť efektívna. Čo presne to znamená? Sérum by malo mihalnice predlžovať, zahusťovať, regenerovať a zvlhčovať. Bohužiaľ však existujú aj séra, ktorá vašim riasam nijako nepomôžu, ba čo horšie, môžu im ešte ublížiť skrze iritácie, ktoré môžu spôsobovať. Existujú tiež séra na riasy, ktoré fungujú len tak polovičato. Čo to znamená? To znamená, že si kúpite sérum s víziou krásny dlhých mihalníc a po dokončení liečby zistíte, že sú vaše mihalnice navlhčené a zregenerovanie.

Samozrejme, že preto výsledkom nič nemáte, ale výrobca vám prisľúbil trochu niečo iné.

Problém nastáva tiež na presýtenom trhu, ktorý zahŕňa ako skvelá séra, ktorá vaše mihalnice predĺži, zahustí a zregenerujú, tak aj produkty, ktoré pomaly definíciu séra na predĺženie rias ani nespĺňajú.

Ako ďalej by sa tá najlepšia séra dala charakterizovať? Aplikácia séra musí byť rýchla a jednoduchá a séra by mala obsahovať len prírodné látky, ktoré aplikáciu nesťažia iritáciou. Čo však znamená rýchla a jednoduchá aplikácia? Zo všetkého najskôr by mal byť k sére dodávaný aj aplikátor. Ak je vo forme štetca, bude aplikácia podobná tej, ktorú poznáme z očných liniek a ak je vo forme kefky, bude aplikácia totožná s aplikáciou maskary. Tá najlepšia séra sa po aplikácii dokážu mimo vaše mihalnice postarať aj o kožu na viečkach.