Aplikácia make-upového základu - krok za krokom

Štetčekom, nechtom, prstom, s krémom alebo bez krému?Všetci určite máme pri aplikácii make-upu podobné dilema. Teraz sa všetkým nerozhodným pokúsime pomôcť.

Najskôr prichádza na rad starosť o kožu. Žiadny make-up nevyzerá na špinavé kožu pekne. Pokiaľ si make-up nanášate pred prácou či školou, kožu výživou tonerom či hydratačným krémom (hlavne v zimných mesiacoch). Akonáhle sa kozmetika vstrebe, môžete začať s nanášaním make-upového základu. Pokiaľ si make-up aplikujete večer, začnite tým, že si zmyjete všetok denné make-up. Nesnažte sa obnovovať make-up, ktorý ste mali cez deň.

Teraz si tvár vyčistite tonerom a pokračujte nanesením tvárovej masky.

Ako aplikovať základ make-upu v lete? Začnite hydratačným krémom a potom aplikujte krém slnečné. Potom začnite s vašou mejkap rutinou. Ak sa bojíte, že krém negatívne ovplyvní suché miesta na vašej pokožke, potom je pred použitím exfoliujte. Táto procedúra by mala vašu tvár vyhladiť a zjednodušiť aplikáciu kozmetického produktu. Slnečnej krém aplikujte podľa návodu na obale.

Teraz je čas na aplikáciu make-upového základu. Rozotrite si malé množstvo produktu do dlane. Teraz je základ make-upu krásne nahriaty a tým pádom aj jednoduchšie aplikovateľný. Aplikáciu môžete vykonať štetčekom, špongiou či nechty. Všetky spomínané metódy sú rovnako dobré a nemali by ste mať so žiadnou z nich problém. Ak chcete aplikovať viac make-upu, môžete make-up vrstviť.